Javítás: Mac Audio pulsar 1xl

"Sok után az "első beteg" egy Mac Audio pulsar 1xl, mely azzal a hibával került hozzám, hogy nem ad semmiféle életjelet."

Javítás: Signat Fury 800

Kicsit leharcolt, félig a sírban, de visszahoztam.

DiY: Fejhallgató erősítő GI-30 elektroncsővel

Talán a legegyszerűbb csöves fejhallgató erősítő. Kezdésnek tökéletes!

2018. december 12., szerda

DiY: ARC M60 HD IV. - Barta Ottó


 Folytatom a mérésekkel, mint ahogy ígértem. Jól tudjuk, ez egy replika készülék, igaz némi módosítással. Nos megkerestem az eredeti készülékről közzétett méréseket.

2018. november 26., hétfő

DiY: ARC M60 HD III. - Barta Ottó

Az eredeti kapcsolásban 6FQ7 meghajtó csövek vannak. Én ezt megváltoztattam, hogy könnyebben beszerezhető csövekkel építsem meg az erősítőt. A könnyebben beszerezhető cső az ECC88. Hogy ezt a csövet használni tudjam, pár munkapontot meghatározó ellenállást meg kellett változtatnom. Ehhez építettem egy Deszkamodelt, ami az alábbi fotón látható:

2018. november 15., csütörtök

DiY: ARC M60 HD II. Nincs Új a Nap Alatt! - Barta Ottó


  Az előzőekben ismertettem a kapcsolási rajzot. A sztereó verziót. Itt láthatjátok kedves olvasóim a monoblokk verziót. A diferencia a tápban van, illetve a kétfajta felhasználható végcső típus miatt a táp egy része duplán van, ugyanis a 6550 g2 rácsának tápellátására be kellett iktatni egy plusz stabilizátort. Így kiküszöbölhető a ráccsal sorba kötött ellenállás, amin a feszültség összevissza ugrálna a kivezérlés miatt. Íme a kapcsolási rajz:

2018. október 24., szerda

DiY: ARC M60 HD I. - Barta Ottó

Mottó: Nincs Új a Nap Alatt!
Újabb mottó: A régi Újakat újjítsuk fel!

  Ki fog derülni, mit értek alatta. Nehéz a kezdés. Mindig is szerettem az Audio Research cég erősítőit, mióta olvastam róla a valamikori HFM hasábjain. Aztán sikerült meghallgatnom egy ilyen készüléket. Nem az újjakat tele félvezetővel, hanem a régit, jelesül egy D76A típusú készüléket. Hogy milyen ez a hang? Van aki azt írta róla: a legtranzisztorosabb hangú csöves.

2018. október 12., péntek

DiY: Huye Baby erősítő. VI. - Barta Ottó

A kész erősítőt természetesen megmértem. Sajnos ilyen gyakorlatot nem sokan folytatnak az Internet világában. Inkább azt látjuk a nagymenők világában, hogy berajzolják a kapcsolást  valamelyik szimulátorba, pl. a TINA nevűbe, azzal kiszámoltatják az elméleti paramétereket, s azt közzéteszik, hogy az az erősítő, vagy valamilyen  kütyü annyit tud. Nos igen, az elmélet túl szép, a gyakorlat azért más.

2018. szeptember 28., péntek

DiY: Huye Baby erősítő. V. - Barta Ottó

Miután beforrasztottuk az alkatrészeket a NYÁK-ba, eljön az az idő, hogy leellenőrizzük a munkánk. 

2018. szeptember 21., péntek

DiY: Huye Baby erősítő. IV. - Barta Ottó


A nyomtatott áramkört a Sprint-Layout programmal rajzoltam. Íme itt van:
Az áramköri lap szellős felépítésű, s tartalmazza az összes elektronikát, azaz a két végfokot a hozzá illő táp áramkörökkel együtt. Jó magam a foto technikát alkalmazom a vezetőréteg kimaszkolására.

2018. szeptember 19., szerda

DiY: Huye Baby erősítő. III. - Barta Ottó

Első rész. 
Második rész.
Mint igértem, a tápegységgel folytatom.
A készülék tápellátása egyszerű, köszönhetően a gyakorlatilag szimmetrikus felépítésnek. Ez miatt az erősítő közösmódusú elnyomása nagy, s ez jótékony hatással van a hálózatból, valamint a tápegységből jövő közös módusú jelek nagyságának csökkentésére.

2018. szeptember 14., péntek

DiY: Huye Baby erősítő. II. - Barta Ottó

Huye Baby erősítő folytatás.

Első rész. 

Az előző részben ígértem a fenti csöves erősítő kapcsolási rajzát. A kapcsolást bárki megépítheti, de üzleti felhasználáshoz nem járulok hozzá. Íme a rajz:

2018. szeptember 13., csütörtök

DiY: Huye Baby erősítő. I. - Barta Ottó

Sok fiatal, vagy szerényebb anyagi lehetőséggel bíró zene kedvelő ismerőseim, barátaim kerestek már azzal az igénnyel, hogy egy viszonylag olcsó, kis teljesítményű csöves erősítőt építenének. Lényeges lenne számukra, hogy a minőségi szint megugorja a Hifi kategóriát, és elérje a highend alsó szélét.